Bilgi Bankası
LOGOCRM Erp Entegrasyonu
Gönderen Arda CIGIZOGLU on 23.07.2018 09:13

LOGOCRM Erp Entegrasyonu

LogoCRM setup ile kurulum yapıp browser dan logocrm e giriş yaptığınızda sol tarafta Tanımlar bölümünün altında ERP Entegrasyonundan ERP Entegrasyon Seti tanımını şu şekilde yapabilirsiniz;

 Sol üst köşedeki kırmızıyla işaretlenmiş yeni butonundan yeni entegrasyon tanımlama

entegre1

Yeni dediğinizde aşağıdaki ekran gelir. Burada tanım kısmına firma isminizi giriniz. Altındaki tüm kutucukları işaretleyiniz ve hangi ERP uygulaması ile entegre olmak istiyorsanız onu seçiniz.

entegre2

seçim yaptıktan sonra servis linki kısmına LogoCrmIntegrator.dll dosyasının bulunduğu dizin adresini girmelisiniz.LogoCRM yazılımını kurulum yaptığınız ana dizinde yer alır.

entegre14

ERP web servis linki kısmına ise LogoObjectService.dll dosyasının bulunduğu dizin adresini girmelisinz. Bu dosya kurulum yaptığınız dizin altında LogoObjectService klasörünün altındadır.

 

ERP güvenlik kodu kısmına bir kod girmeniz gerekecek. Bunun için bilgisayarınızda hangi ERP uygulaması kurulu ise (Logo go plus, tiger vs.) kurulu olduğu dizine gidiniz ve orada LogoObjectService klasörünü bulunuz.

Bu klasörün içinde LogoObjectService application bulunmaktadır. Yönetici olarak çalıştırınız , kullanıcı ismi istediğinde LOGO giriniz ve şifre kısmını boş bırakınız. Gelen ekranda Security Code kısmında kodunuz oluşmuş olacaktır

entegre3

entegre4

enregre5

Bu kodu kopyalayıp ERP GÜVENLİK KODU kısmına kopyalayın.

entegre12

Crm veri tabanı bilgisi kısmında crm veritabanı sunucusu olarak IIS in kurulu olduğu sunucunuzun IP sini yazınız.Eğer IP yazdığınızda sorun çıkarsa IP yerine sadece localhost yazınız. Crm veritabanı türünü seçiniz (hangi veri tabanını kullanıyorsanız ). SQL sunucu doğrulamasını kullanınız. CRM veritabanınıza verdiğiniz ismi crm veritabanı adı kısmına yazınız.

entegre7

ERP veritabanı bilgisini aşağıdaki gibi doldurunuz:

Burada ERP veritabanı sunucusu kısmınada problem olması halinde localhost yazınız.

entegre8

 

 

Kontrol kısmında size uygun olan seçenekleri tercih ediniz.

entegre9

 

 

ERP uygulama ayarları kısmını size uygun şekilde doldurunuz.

  entegreERPAyar

  

Senkronizasyon

Senkronizasyon yapabilmeniz için CRM Enterprise lisansınız olmalı ve entegrasyon setinizin tanımlanmış olması gerekir.

Entegrasyon setiniz tanımlı ise sol taraftaki panelde tanımlar altında bulabileceğiniz ERP entegrasyon setlerine tıklayınız. Açılan panelde tanımlı setiniz gözükecektir. Sol taraftaki kutucuktan işaretlediğinizde hemen üstündeki ‘senkronize et’ kısmı görünür olacaktır. Buradan birimleri, ürünleri ve firmaları senkronize edebilirsiniz.

senk1

Eğer LOGO dan verileri CRM tarafına aktarmak istiyorsanız en baştaki seçeneği işaretleyiniz.

senk2

(0 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Powered by Chip Computer