Bilgi Bankası
LOGOCRM Kullanıcı Tanımı ve Yetkilendirme
Gönderen Arda CIGIZOGLU on 23.07.2018 09:10

LOGOCRM Kullanıcı Tanımı ve Yetkilendirme

Crm web kısmında kullanıcı tanımlamak için sol tarafta bulunan TANIMLAR bölümünün altındaki güvenlik sekmesinden Kullanıcılar seçeneğine tıklıyoruz.

 Sonrasında açılan pencerede sol üst köşeden yeni kullanıcı tanımlamak için işaretli ikona basıyoruz.

 

Resim 1

 

Açılan formda kullanıcı için bilgileri giriniz.

 

Resim 2

 

Formun en alt kısmında yer alan menüde roller kısmında rolü gösterilir. Buradan rol değişikliği yapabiliriz. Default olarak temel rol gelir. Buna ek olarak başka roller tanımlamak istersek,Roller sekmesinin altında yer alan Bağlantı kısmına tıkladığımızda kullanıcıya atayabileceğimiz roller gelir.

 

Resim 3

 

Resim 4

 

İstediğinizi veya istediklerinizi seçip tamam dediğinizde kullanıcıya bu rolleri tanımlamış olursunuz. Geri döndüğünüz ekranda kaydet dediğinizde kullanıcınız tanımladığınız rolleriyle birlikte oluşturulmuş olacaktır.

Kullanıcıya Erişim Hakkı Verme

Eğer kullanıcıya tanımladığınız rollerin erişimi olan haklar dışında bir erişim hakkı vermek isterseniz (örneğin kullanıcının bir teklifi satışa çevirebilmesini istiyorsanız);

Tanımlar altındaki güvenlik bölümünde yer alan kullanıcı erişim haklarına tıklayın. Açılan pencerede tanımlanmış kullanıcılara ait hangi erişim haklarının olduğunu gösteren bir tablo gelir. Buradan istediğiniz erişimleri istediğiniz kullanıcı için işaretleyip izin ver butonuna tıklayınız. Erişim hakkı verilmiş olacaktır.

 

Resim 5

 

Resim 6

(0 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Powered by Chip Computer