Bilgi Bankası
Kullanıcı Yaratma
Gönderen Arda CIGIZOGLU on 18.07.2018 16:37

Kullanıcı Yaratma

Kullanıcı yaratma işlemi IKWEB üzerinden Tanımlamalar/Kullanıcı/Kullanıcı Yaratma menüsünden yapılır. Ekranda kullanıcısı oluşmamış özlük bilgileri yer alır. Tek tek kullanıcı oluşturulabileceği gibi İsim bilgisinin yanında yer alan kutucuk işaretlenerek bütün kullanıcılar için kullanıcı yaratma işlemi gerçekleştirilebilir. Kaydetme işlemi yapıldıktan sonra seçilen kullanıcılara şifre bilgilerini içeren mailler otomatik olarak ulaşır.

 

 

Kullanıcı Bilgileri

Tanımlamalar/Kullanıcı/Kullanıcı Bilgileri ekranından kullanıcısı yaratılan çalışanların bilgilerine ulaşılır. Çalışan IK yetkilisi ise IK Yöneticisi kutucuğu seçilip kaydedilir.

 

 

Kullanıcı Hakları

IKWEB üzerinden Tanımlamalar/Kullanıcı/Kullanıcı Hakları ekranından kullanıcıların erişebileceği modüller ve bu modüller üzerindeki yetkilendirilmeleri(Sorgu/Kayıt/Düzeltme/Silme) yapılır.

 

 

 

Yetki Grubu

Tanımlamalar/Kullanıcı/Kullanıcı Yetki Grubu başlığından kullanıcıların göreceği kişi listesi sınırlandırılır. Yeni Ekle butonundan yetki grubu tanımlaması yapılır. Kısıt sekmesinden görüntülenecek kişilerin kriter bilgileri girilerek kaydedilir. Kullanıcı sekmesinden ise hangi kullanıcıların kısıtları belli olan bu bilgilere ulaşacağı belirlenir.

 

 

(1 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Powered by Chip Computer